4 Şubat 2012 Cumartesi

İyi ki Doğdun Bahadır Abi

Dokuz Eylül Üniversitesi Dil ve Kültür Topluluğu olarak
Bahadır Akkuzu ve Murat Yatağanbaba ile (11 Mayıs 2009)

1 Şubat tarihi Barış Manço'nun ölüm yıldönümü olduğu için Şubat ayı, Barış Manço'yu sevenler için özel bir aydır. Ancak Şubat ayının bir diğer önemli özelliği de 3 Şubat'ın rahmetli Bahadır Akkuzu'nun doğum günü olması. Barış Manço ile özdeşleşen Kurtalan Ekspres grubunun önemli isimlerinden (ve daha önceden, blogta kendisinden bahsettiğim) Bahadır Akkuzu, 3 Şubat 1955 tarihinde dünyaya geldi ve -maalesef- 6 Ağustos 2009 tarihinde vefat etti...

3 Şubat aynı zamanda Barış Manço'nun toprağa verildiği gün. Diğer bir deyişle, Barış Manço'nun toprağa verildiği gün, Bahadır Akkuzu'nun doğum günü. Erol Büyükburç'un (bir TV programında kendisine yapılan saygısızlığa istinaden) söylediği gibi "hayat işte".

1 Şubat, Barış Manço'nun vefat ettiği gün olduğu için ve Şubat ayında Barış Manço'yu anma etkinlikleri düzenlendiği için gözden kaçan bir ayrıntı Bahadır Akkuzu'nun doğum günü... Bu vesile ile, Yazar Murat Yatağanbaba'nın Bahadır Akkuzu'nun doğum günü için yayınladığı ve internette ilk kez yayınlanan görüntüleri ile Bahadır Akkuzu'nun doğum gününü kutluyor ve kendisini rahmetle anıyoruz... İyi ki doğdun Bahadır Abi...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...